Ochutnali ste už svijany z tanku v Spilka | Beer & Restaurant?

17. apríla 2021
https://www.pivovarsvijany.sk/wp-content/uploads/2021/04/Svijany-spilka.jpg

Miesto na ktorom ožíva pivná história. Prvá a zatiaľ jediná „tankovňa“ pivovaru Svijany na Slovensku. Výborné pivo, znamenité jedlo, skvelá zábava a to všetko pod strechou krásnej historickej budovy.

Koncom roka 2020 a napriek zvláštnej pandemickej situácii otvorila Spilka beer & restaurant svoje brány. Ide o prvý podnik s tankovým pivom Svijany na Slovensku, ktorý sídli v historickej budove bývalého pivovaru Stein, jedného z najväčších pivovarov bývalého Rakúsko-Uhorska.  Kapacita pivárskej reštaurácie je nastavená pre 280 hostí, ďalších 100 miest bude pripravených vo vonkajších priestoroch..

Priestory dýchajúce históriou

Priestory dýchajúce históriou

Je to miesto, kde po rokoch chátrania a úpadku ožíva pivná história. Budova, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou, prešla citlivou rekonštrukciou a pripravená pre svojich návštevníkov. Keďže je budova chránená pamiatkarmi bolo náročné zachovať čo najviac prvkov z histórie a pritom priestor moderne upraviť na dnešné požiadavky novodobého spotrebiteľa. Príďte sa sami presvedčiť či sa to podarilo. Spilka ponúka výčap s 12 kohútikmi, kde okrem tankovej Svijany 450 a klasických ležiakov, dostanete rôzne ďalšie špeciály v prvotriednej kvalite. 

Prvotriedna kuchyňa

Kuchyňa pod vedením šéfkuchára Miloslava Pabiša ponúka jedlá na vysokej gastronomickej úrovni. Prešiel si mnohými kuchyňami, zoznámil sa s rôznymi kuchármi a štýlmi doma, v Írsku i v Mexiku, aby vedel pochopiť zákazníka a na tanier priniesieť jedlo, ktoré sa blíži k dokonalosti. Na svoje si príde každý, či už milovník mäsa, tradičných slovenských jedál ale i vegetarián.

Prvotriedna kuchyňa

Ešte ste tu neboli? Určite to musíte vyskúšať. Dajte nám vedieť ako sa Vám páčilo.  

Veríme, že si Spilka získa Vašu priazeň a stane sa Vašou srdcovou záležitosťou ako pivo SVIJANY.